Polskie Stowarzyszenie Sterylizacji Medycznej

A+ A A-

K

PRAWIDŁOWY SPOSÓB PRZYGOTOWANIA INSTRUMENTARIUM MEDYCZNEGO

Szanowni Państwo

Z przyjemnością informujemy iż pod niżej podanym adresem internetowym znajduje się  długo oczekiwana  "10 czerwona książeczka " w języku polskim.

Pliki do pobrania znajdują się na stronie http://www.a-k-i.org/ w zakładce AKI-Broschüren.

Zarząd

Poprawiono: wtorek, 30, wrzesień 2014 11:34

Odsłony: 396

OGÓLNE WYTYCZNE 2011 STERYLIZACJI WYROBÓW MEDYCZNYCH

 

                                      nakład wyczerpany

 

 

ogolne wytyczne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprawiono: wtorek, 07, kwiecień 2015 06:59

Odsłony: 25738

Czytaj więcej: OGÓLNE WYTYCZNE 2011 STERYLIZACJI WYROBÓW MEDYCZNYCH

WYTYCZNE CDC

Wstęp do wydania polskiego

Polskie  Stowarzyszenie  Rozwoju  Sterylizacji  i  Dezynfekcji  Medycznej przedstawia pierwsze wydanie tłumaczenia na język polski Wytycznych do sterylizacji i dezynfekcji w zakładach ochrony zdrowia opracowanych przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC) , agencję rządu USA zajmującą się zapobieganiem, kontrolą i zwalczaniem chorób ze szczególnym uwzględnieniem chorób zakaźnych i zakażeń związanych z leczeniem i opieką nad pacjentami.

Wytyczne są omówieniem metod dezynfekcji i sterylizacji, a także etapów technologicznych sterylizacji. Poruszono w nich tematy związane z myciem, dezynfekcją, kontrolą procesów
i bezpieczeństwem personelu. Bogata bibliografia zawiera przegląd publikacji z wielu lat, począwszy od lat 50-tych po współczesne.

Dlatego niektóre zagadnienia przedstawione są w aspekcie historycznym i tak należałoby rozumieć temat rozważający konieczność sterylizacji endoskopów sztywnych lub dezynfekcji wysokiego poziomu. Podobnie w przypadku chemicznych środków sterylizujących preparaty fenolowe i jodofory nie są obecnie używane.

W wytycznych czytelnik znajdzie wytłumaczenie wielu zagadnień związanych z reprocesowaniem przydatnych w bieżącej pracy, a także zasady postępowania w przypadkach budzących wątpliwości.

Zaobserwować można pewne różnice w podejściu do procesu sterylizacji, dezynfekcji i czyszczenia między Europą, Polską a USA, nie dotyczą one jednak zagadnień fundamentalnych. Jakość sterylizacji zależy od precyzyjnego zaplanowania  i  wykonania  wszystkich  etapów  technologicznych, z podkreśleniem znaczenia czyszczenia, mycia i płukania. Przy ocenie skuteczności mycia nie omawia się wskaźników chemicznych, kontrola oparta jest na ocenie wizualnej z zaznaczeniem konieczności stosowania oceny mikroskopowej.

Zarząd Stowarzyszenia i Komitet ds. Publikacji podjął się tłumaczenia Wytycznych  dla uzupełnienia  brakującego  w  Polsce  kompleksowego opracowania na ten temat.

Zebrane doświadczenia planuje wykorzystać do opracowania polskich wytycznych szczegółowych.

 

DO POBRANIA:

WSTĘP

WYTYCZNE CDC

Poprawiono: poniedziałek, 11, sierpień 2014 08:32

Odsłony: 443

STERYLIZACJA ZASOBÓW MEDYCZNYCH

 

ster zas med

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nakład wyczerpany
 

 

Poprawiono: poniedziałek, 30, marzec 2015 05:28

Odsłony: 23242

Czytaj więcej: STERYLIZACJA ZASOBÓW MEDYCZNYCH

REKLAMA

PUBLIKACJE

PATRONI MEDIALNI

 

 

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

 

 

ORGANIZACJE PARTNERSKIE

 

 

 

 

Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Sterylizacji i Dezynfekcji Medycznej 2012 | All rights reserved.